חוויות למורים

"ההפסקה נועדה למורה". גם לצוות שלכם מגיע קצת ליהנות, ו'על הדרך' גם ללמוד משהו חדש בצורה חוויתית ומהנה.
לתשומת לבכם: כל הפעילויות שלנו מוכרות בתפריט הבית-ספרי.

שיק שק שוק

מרוץ שוק חוויתי

מרוץ מרתק בשוק "מחנה-יהודה" התוסס.
המשתתפים מנווטים בין התחנות באמצעות כתב-חידה ירושלמי "חמיצרי" מיוחד, מפה מעוצבת ומדריכים.
במהלך המרוץ אוספים המשתתפים רמזים, רואים סרטים, מְבצעים משימות, ואף טועמים מהתוצרת המקומית:
סַחְלָב של עזורה, חומוס של רחמו, מיץ-גת או מיץ-אתרוג תימני ועוד.

משך המשחק: שעתיים.

"משכנות של עננים"

אגדה תיאטרלית במשכנות שאננים

ההרפתקה יוצאת מתחנת-הרכבת הישנה של ירושלים.
לאחר שכל משתתף יקבל כרטיס-מסע, נצא לאגדה היסטורית במשכנות שאננים ובסביבתה. את הסיור מובילה מדריכה מנוסה. בדרך נפגוש דמויות היסטוריות (מגולמות בידי שחקן): הרבנית פרומה, הסולטאן סולימאן, משה מונטיפורי ואשתו יהודית, הסרג'נט הבריטי וסולטאנה הכובסת. בנוסף נטעם בדרך סחלב חם, או מלבי, בוגצ'אס עסיסי, או קוגל ירושלמי ועוד.

משך האגדה: 3 שעות.

ניחוחות מן הבוסתן

הצגה, סדנת בישול וארוחה מלאה

סדנת בישול תיאטרלית המביאה אליכם את טעמי ירושלים המיוחדים. בסדנה זו נביא את ירושלים עד לחדר המורים שלכם. באמצעות תפאורה ושולחנות מעוצבים אנו ננחה אתכם בסדנת בישול בה אתם תכינו בעצמכם ארוחה ירושלמית לתפארת. בסדנה זו נכין מאכלים ירושלמים מסורתיים, מהעדות השונות כגון: קובה חמוסטה, אורז פרסי מתובל עם תהדיג, רורמה סבז’י, כנאפה מתוקה ודולסה דה ברנג’אנה. את הסדנה מובילים 2 שחקנים-בשלנים עם בובות-תיאטרון מלאות חן בליווי מוזיקה והרבה הפתעות. בתום הסדנה נתכנס לארוחה ירושלמית עשירה בסגנון עדות-ישראל, מעשה ידי המשתתפים. בנוסף, כל משתתף יקבל חוברת מתכונים אישית מעוצבת עם מאכלים שהוכנו בסדנה.

משך הפעילות: 3 שעות.

מעורב ירושלמי

סיור תיאטרלי בניחוח של פעם

סיור מצחיק, פולקלוריסטי וכייפי בשכונות 'נחלאות' ובשוק מחנה-יהודה. במהלך הסיור נפגוש דמויות ירושלמיות בהצגות משעשעות, סיפורים בליווי מוזיקלי, והפתעות ירושלמיות. נשמע את סיפורו של ה'בייגל-מאכער'. נבקר בבית-החולים "שערי-צדק" הישן, בשכונות "בית-יעקב", "אוהל-משה" ו"מזכרת-משה". נשחק עם אברמו במשחקי הילדות של ירושלים של פעם, ונבקר בבית משפחת בנאי.
משך הסיור: 3 שעות.

נשים שהיו לאגדה

סיור תיאטרלי מרגש

סיור תיאטרלי ומודרך בין פינות קסומות ובלתי מוכרות ברובע-היהודי ובהר-ציון. במהלך הסיור, נפגוש נשים מיוחדות ש"עשו היסטוריה", מגולמות על ידי שחקניות ובשיתוף הקהל. הסיור נודד בעקבות סיפורי נשים יהודיות ש"לקחו את העניינים בידיים", ושינו את פני ההיסטוריה: אסתר קיילינגולד הלוחמת, רחל אשת רבי עקיבא, רחל לוי – הנערה שנסה מהעיר-העתיקה וחזרה אליה, הרבנית רוזנטל ועוד.
משך הסיור: 3 שעות.

ירושלים שירים סביב לה

השירים שכולנו אוהבים, והסיפורים הלא-מוכרים שמאחוריהם. מופע שכולו סיפורים, שירים, וגם הסיפורים שמאחורי השירים. על אנשים שקשה לשכוח, ועל מקומות הקרובים אל הלב.
המופע משלב שירה בציבור בליווי נגינה, סיפורים ירושלמיים, מצגת מולטימדיה מעוצבת בשילוב סרטים (ארכיוניים ומקוריים), תמונות, ומילות השירים אשר שוזרים את הסיפורים מתש"ח ועד תשכ"ז.
משך המופע: שעה וחצי.