מעגל השנה

לוח החגים הוא הזדמנות נהדרת לתת לתלמידים חוויה משמעותית שתפעיל את כל החושים שלהם.

אלול ועשרת ימי תשובה

אור ונשמה

מופע סליחות

מופע מרהיב ומרגש, מתובל בסיפורים שיביא את אווירת הסליחות בירושלים עד אליכם. המופע שזור בפיוטי סליחות ושירי-נשמה בני זמננו. את המופע מלווים 3 נגנים, מספר סיפורים שינחה את המופע, תאורה מעוצבת סרטים מקוריים ומילות השירים מוקרנות על מסך ענק.

חג הסיגד

גודג׳ו


בשטח‭ ‬בית‭-‬הספר‭ ‬יבנה‭ ‬דגם‭ ‬בגודל‭ ‬טבעי‭ ‬של‭ ‬בית‭ ‬אתיופי‭ ‬מסורתי‭ (‬גודג’ו‭). ‬בתחנה‭ ‬זו‭ ‬יתודעו‭ ‬התלמידים‭ ‬לאורח‭-‬החיים‭ ‬המסורתי‭ ‬באתיופיה‭ ‬דרך‭ ‬התרבות‭ ‬החומרית‭, ‬המלאכות‭ ‬המסורתיות‭, ‬המוזיקה‭ ‬וחיי‭ ‬היומיום‭. ‬בהמשך‭ ‬יכנסו‭ ‬התלמידים‭ ‬למתחם‭ ‬ויזואלי‭ ‬הבנוי‭ ‬מקירות‭ ‬דינאמיים‭ ‬המספר‭ ‬את‭ ‬סיפור‭ ‬עלייתם‭ ‬של‭ ‬בני‭ ‬העדה‭ ‬לארץ‭. ‬

חג הסיגד

המסע לציון

הצגה‭ ‬מרגשת‭ ‬על‭ ‬המסע‭ ‬של‭ ‬העדה‭ ‬האתיופית‭ ‬לארץ

חג הסיגד התקבל כחג לאומי של מדינת-ישראל. הוא מצוין במערכת החינוך בכל שנה בסוף חודש חשון. 
"המסע לציון" הוא תיאטרון בובות-מרגש, שמשלב צלליות, בובות, משחקי תאורה וטכניקות נוספות. ההצגה עוסקת לא רק במסע לארץ, אלא גם במסע הקליטה בתוך הארץ. 
בתום ההצגה מתקיימת שיחה חופשית עם היוצר. 
משך ההצגה (כולל שיחה עם השחקן): 50 דקות

טו בשבט

צבע מן הטבע

סדנה על צבעים

סדנה‭ ‬מיוחדת‭ ‬וערכית‭ ‬בה‭ ‬נלמד‭ ‬על‭ ‬הפקת‭ ‬צבעים‭ ‬מן‭ ‬הצומח‭. ‬נראה‭ ‬צמחים‭ ‬שונים‭ ‬מהם‭ ‬מכינים‭ ‬צבעים‭ ‬ואף‭ ‬נלמד‭ ‬על‭ ‬טכניקת‭ ‬צביעת‭ ‬צמר‭ ‬מצבעים‭ ‬אלה‭. ‬בסדנה‭ ‬נאפר‭ ‬את‭ ‬התלמידים‭ ‬באיפור‭ ‬העשוי‭ ‬מצמחים‭, ‬ונשחק‭ ‬משחק‭ ‬שעוסק‭ ‬בצביעת‭ ‬בדים‭. ‬לסיום‭ ‬יצבע‭ ‬כל‭ ‬תלמיד‭ ‬מפית‭ ‬בשיטת‭ ‬“טאי‭ ‬דאי”‭, ‬שתצטרף‭ ‬לתערוכה‭ ‬יפה‭ ‬שתקשט‭ ‬את‭ ‬בית‭-‬הספר‭.‬

טו בשבט / שבועות

ארץ חיטה

סדנה שמפעילה את כל החושים

סדנה מיוחדת וערכית בה יחוו התלמידים באמצעות כל החושים את גידול החיטה ותהליך הכנת הלחם.
הסדנה מלוה בשפע של אביזרים, תמונות ענקיות וחומרים. התלמידים ימששו גרגירי חיטה, יטחנו באבני ריחיים, ידושו במורג, ויריחו שמרים ושאור. הם ילמדו על הפעולות החקלאיות השונות המוזכרות במקורות. הם יבינו כיצד נוצר לחם, יכינו בצק ויאפו פיתות עם זעתר.

פורים

פורים כל השנה

הרפתקה לחודש אדר

במסגרת הפעילות, כל כיתה תחווה 3 סדנאות. משך כל סדנא חצי שעה. לגלות במגילה– סדנת אימפרוביזציה משעשעת עם שחקן בשילוב תלבושות תקופתיות, אביזרים ומוזיקה. סדנא תיאטרונית המשתפת את התלמידים. צלליות וצלילים – הצגת צלליות מרתקת בטכניקה ייחודית המשלבת הקרנה אחורית והקרנה קדמית, צבעים ומוזיקה. משך ההצגה 10 דקות. לאחריה יצור כל תלמיד בעצמו צללית של דמות מהמגילה, אותה הוא ייקח הביתה. מפרס עד מדי – חידון שלטי הצבעה אלחוטיים. כל תלמיד יקבל שלט ויוכל להתחרות בחידון אקטיבי על מגילת אסתר. בחידון משולבים תמונות, סרטים ועוד. משך הפעילות: שעה וחצי לכל כיתה.

פסח

הלילה הזה

הרפתקה לחג הפסח

השנה יגיעו התלמידים לליל-הסדר כשהם מוכנים. הרפתקה המורכבת משלושה חלקים: הרומאים באים – משחק בו התלמידים ילבשו בגדים היסטוריים, וישתתפו בליל-הסדר של רבי עקיבא בליווי תפאורה מלאה, סרטים ומשחקים. אליהו ענבים – חידון פסח תחרותי בנושא החג, הכולל שלטי משחק אלחוטיים ומיץ ענבים. ניסים ונפלאות – תיאטרון צלליות 'מדליק' על ניסים ועל חג הפסח. אחרי הצפיה בתיאטרון יכינו התלמידים בעצמם צלליות, ויתנסו בהפעלתן. משך הסדנא: שעה וחצי.

חודש אייר

לב העולם

יום שיא בנושא ירושלים

ביום זה נחוה את בית-המקדש בצורה מוחשית, נלמד על המבנה שלו, נכיר את הקורבנות, נתודע לעבודת-הכהנים והלויים, ונתחבר לחוית העליה-לרגל. בין התחנות: הרפתקה בנושא תעלומת ארון-הברית, משחק כיסופים לבית-המקדש, בניית דגם ענק של בית-המקדש ועוד.

חודש אייר

ארץ ישראל שלי

יום שיא בנושא ציונות

פעם אחת ולתמיד, נעשה סדר ב”סלט” שנקרא ציונות: עליה-ראשונה, עליה-שניה, אבות הציונות, מוסדות המדינה, חוקים, זכויות, צבא, וגם דרישת שלום חמה מחוזה-המדינה.
בין התחנות:
“לשבת ולקום” – משחק התישבות המבוסס על מפת ארץ-ישראל רצפתית ענקית, דגמים ולוחות מחקר.
“ציונות במנהרת-הזמן” – משחק כיתתי ממוחשב משולב בסרטים מקוריים.
“אהבת מולדת” – משחק אוצר תלת-מימדי בעקבות דמויות היסטוריות שהתגעגעו לציון, מלווה במיניאטורות ובאנימציות..
בנוסף, ביום שיא זה נשנה את חזות בית-הספר. נציב במסדרונות תצוגות אינטראקטיביות, הכוללות סרטים, תמונות, דגמים ועוד.